Kadeti savladali Široki Brijeg

Kadetske selekcije Olimpica i Širokog Brijega odigrale su danas utakmicu 24. kola Premijer Omladinske lige.

Olimpic je došao do prednosti u 11. minuti utakmice. Gol je dao Hrustanbegović iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, a golman Širokog Brijega je loše procijenio let lopte, koja je završila u mrežu. Minutu nakon toga napadač Olimpica pogađa prečku, pa je ostalo 1:0. Do kraja prvog poluvremena Široki Brijeg je zaigrao nešto bolje, no nije uspio stvoriti pravu šansu.

U drugom poluvremenu sličan omjer snaga na terenu. Olimpic je povećao prednost s bijele tačke, a strijelac je bio Mustafaj, dok je Široki Brijeg ostao s igračem manje jer je Kristijan Markota zaradio crveni karton nakon što je oborio Ćemana u svom kaznenom prostoru. Gosti su krenuli na sve ili ništa do kraja, ali golman domaćih je odbranio nekoliko udaraca.

Olimpic sada zauzima osmu poziciju na tabeli, dok je Široki Brijeg ostao peti.

FK Olimpic: Krnetić, Bećirović, Vladavić, Hrustanbegović, Mustafaj, Repuh, Haznadar, Sejdović, Hamza, Ćeman i Ramić.