Kadeti Olimpika uspješniji od Sarajeva

Kadetska selekcija Olimpika slavila je pobjedu u Omladinskoj ligi BiH grupa Centar A protiv Sarajeva rezultatom 1:0.

Dvije kadetske selekcije sastale su se u duelu 11. kola ovog takmičenja, a omladinci Olimpika stigli su do vodstva već u 3. minuti, kada je mrežu Sarajeva zatresao Samed Zornić.

Bio je to konačan rezultat prvog dijela, a u nastavku susreta smo svjedočili interesantnim događanjima, jer su oba tima promašila po jedanaesterac. Prvo je u 56. minuti Amer Tabak promašio jedanaesterac za Sarajevo, da bi se na drugoj strani sedam minuta kasnije revanširao upravo Samed Zornić.

Stoga je rezultat ostao nepromijenjen, pa je gostujući tim slavio pobjedu rezultatom 1:0. Sarajevo nakon deset odigranih utakmica ima šest utakmica i četiri poraza, dok s druge strane Olimpik sa današnjim trijumfom ima pet pobjeda, tri remija i identičan broj bodova kao i Sarajevo.