Kadeti Olimpica u Travniku deklasirali domaćina

Kadetska selekcija Olimpica je ostvarila u okviru 29. kola Premijer omladinske lige BiH još jednu uvjerljivu pobjedu, pošto je sa 4-0 na gostovanju savladala Travnik.

Kadeti Olimpica ove sezone igraju sjajno i da Sarajevo ne igra dominantno kako igra, Olimpic bi vjerovatno do posljednjeg kola bio u utrci za naslov. Ovako je Olimpic još davno ostao bez šansi za osvajanje naslova, ali je odigrao sjajnu sezonu i nastavio praviti pritisak na Željezničar u borbi za drugo mjesto na tabeli, što je veliki uspjeh za tim sa Otoke.

Olimpic je u današnjoj utakmici poveo u 20. minuti, a strijelac je, baš kao i prošle sedmice, bio Vedad Bukva. U 32. minuti je gol Travnika pogodio i Anes Demirović, najbolji strijelac Olimpica, kojem je to bio 18. gol u sezoni.

Bio je to konačan rezultat prvog poluvremena, a Olimpic je sa svojom dominacijom nastavio i u drugom dijelu. Igrala se 67. minuta kada je svoj drugi gol postigao Vedad Bukva. U 80. minuti, konačan rezultat susreta je postavio Iman Rondić. Olimpic je slavio sa 4-0.

Ovim trijumfom, Olimpic je ostao u igri za drugo mjesto na tabeli, a da bi je osigurao ispred Željezničara, morat će mu se poklopiti neki rezultati u posljednjem kolu. Pobjeda protiv Sarajeva je za Olimpic neminovnost. S druge strane, ma kako Olimpic okončao sezonu, već je davno osigurao treće mjesto, što je potvrdilo dominaciju sarajevskog omladinskog fudbala nad fudbalom u ovom uzrastu u ostatku zemlje. Sarajevo, Željezničar i Olimpic su uvjerljivo osigurali prve tri pozicije.

NK TRAVNIK: Isić, Arnaut (od 67. Zlatić), Š. Baltić, Hopić, Dautović, Čatić, Kadrić (od 62. Omeragić), Lovrinović, E. Baltić, Hodžić (od 53. Konjalić), Šiljak

FK OLIMPIC: Muzaferija, Bjelak (od 41. Saljević), Bukva, Rondić, Kišić, Demirović, Biber, Nikšić (od 58. Ždralović), Tarić (od 49. Mešić), Šehić (od 58. Ramić), Kutinčić (od 68. Repuh)