Kadeti Olimpica slavili protiv Čelika

Utakmica 28. kola Premijer Omladinske lige za kadete odigrana je danas. U Sportskom centru ‘Safet Zajko’ odigran je meč između Olimpica i zeničkog Čelika. Kadeti domaće ekipe bili su uspješniji i slavili rezultatom 2:1.

Gostujući igrači stigli su u vodstvo već u 9. minuti susreta kada je Tufekčić postigao gol. Od tog trenutka kadeti Olimpica su imali inicijativu, ali ne i puno izrazitih šansi te se na poluvrijeme otišlo sa prednošću gostiju.

Drugi dio ista slika na terenu s tim da je Olimpic imao nekoliko odličnih prilika, a prvu od njih realizovao je Haznadar u 54. minuti susreta. Napadi domaćih su se nastavili, prilike su se redale, a pobjednički gol postigao je Bahić u 71. minuti na asistenciju Hrustanbegovića koji je odlično ubacio sa desne strane, a napadač Olimpica glavom savladao golmana Jupića.

FK OLIMPIC: Krnetić, Bećirović, Vladavić, Hrustanbegović (Kolić), Mustafaj (Bahić), Haznadar, Hadžialić, Hamza (Repuh), Jelačić (Dobrunaj), Bektić (Selak) i Ramić.

NK ČELIK: Jupić, Smajić (Ferhatović), Kulovac, Muslić (Puđa), Zlatković, Horić, Žuna, Čičak (Hinović), Tufekčić, Kalabić (Čolaković) i Husejnović.