Kadeti Olimpica rutinski dobili Radnik

Kadeti Olimpica savladali su danas Radnik u okviru 26. kola Premijer omladinske lige BiH. Domaći tim je slavio rezultatom 3-1.

Olimpic je do vodstva stigao pogotkom Selmina Sejdovića u 13. minuti, a taj je rezultat bio aktuelan sve do samog finiša prvog poluvremena, kada gostima poravnanje donosi Kemal Hasikić iz situacije 1 na 1 sa protivničkim golmanom.

Drugo poluvrijeme donijelo je veliku inicijativu Olimpica, koji je želio što prije doći do pogotka. Već u 48. minuti, Mustafaj je odigrao sjajan pas u prostor, a Selmin Sejdović sa ivice šesnaesterca lobuje golmana i od prečku lopta ulazi u gol.

Anes Dedović u 70. minuti udarcem sa lijeve strane iskosa, sa distance od oko deset metara, pogađa mrežu gostiju za konačan rezultat od 3-1.

Olimpic sada ima 29 bodova i zaostaje samo bod za protivnikom kojeg je danas pobijedio.