Kadeti Olimpica remizirali sa Željezničarom u jako dobroj utakmici

Kadeti Olimpica i Željezničara remizirali su danas rezultatom 1:1 (1:0) u okviru 23. kola Omladinske Premijer lige BiH.

Utakmica igrana po izuzetno vrućem vremenu donijela je dosta dobar fudbal u kojem su obje ekipe mogle do pobjede u ovom duelu. Možda je podjela bodova i najrealniji ishod ove utakmice.

U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika. Tek nekoliko pokušaja sa obje strane koje nisu ugrozile golmane oba tima. Olimpic je došao do prednosti pet minuta prije kraja prvog dijela. Velić je faulirao napadača Olimpica, sudija pokazao na bijelu tačku, a Kišić je bio siguran i pogodio za prednost Olimpic u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme Plavi su od samog početka krenuli u napad i stvorili pritisak prema golu Karačića. Polovinom drugog dijela Hasanović je nakon jednog centaršuta donio poravnanje Željezniačru. Nakon centaršuta sa lijeve strane Hasanović se najbolje snalazi i postiže pogodak udarcem glavom.

Do kraja susreta i jedna i druge ekipa su imali prike za pogodak ali nisu uspjeli da savladaju golmane i donesu svojim ekipama tri boda.

FK OLIMPIC: Karačić, Ćosić (od 80. Šehić), Bjelak, Bukva (od 50. Nezirević), Rondić, Kišić, Demirović, Biber (od 59. Trubljanin), Tarić, Buljugić, Saljević

FK ŽELJEZNIČAR: Mušija, Šabanadžović, Osmanković (od 67. Islamović), Velić, Beširević, Hasanović, Delić (od 41. Nuhanović), Ivković (od 51. Hećo), Šehić, Karišik (od 64. Mehičić), Selmanović