Jusufbašić donio pobjedu Olimpiku protiv Čapljine

Fudbalski klub Olimpik slavio je protiv ekipe Čapljine rezultatom 1:0 u drugom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Olimpik je odlično krenuo u susret i odmah krenuo ofanzivno prema golu gostiju, ali prvu priliku imala je ekipa Čapljine u 13. minuti kada je Šetka šutirao pored gola Bandovića.

Domaći su mogli stići u prednost već u narednom napadu, ali Osmanovićev šut odlično brani golman Čapljine. U 22. minuti susreta Olimpik ponovo prijeti, ali Mahović loše šutira. Najbolju priliku na susretu za goste imao je Haračić koji izlazi sam na Bandovića, ali njegov udarac brani golman Vukova.

Do kraja prvog poluvremena Olimpik je imao najbolju priliku da postigne pogodak, ali Vučina glavom šutira preko gola gostiju. Drugo poluvrijeme domaći fudbaleri otvorili su odličnom prilikom. Naime, Bevab je u 50. minuti sjajno šutirao iskosa s lijeve strane, ali njegov udarac odlazi pored gola Čapljine.

Pet minuta kasnije Mahović je imao priliku, ali njegov šut brani golman. U drugom poluvremenu redale su se prilike za Olimpik, a još jednu odličnu priliku za domaće imao je Oglečevac koji pogađa golmana. Trenutak odluke desio se u 66. minuti susreta kada je glavni sudija ovog meča dosudio jedanaesterac za domaće, a siguran sa bijele tačke bio je Jusufbašić i donio svojoj ekipi prednost te ispostavit će se na kraju pobjedu svojoj ekipi.

Domaći fudbaleri do kraja susreta nastavili su sa napadima, ali nisu uspjeli krunisati još jednim pogotkom te je susret završen rezultatom 1:0 i Vukovi su stigli do druge uzastopne pobjede.