Fudbaleri NK Metalleghe BSI i FK Olimpik odigrali su utakmicu šestog kola Prve lige Federacije BiH, a na kraju ekipa iz Sarajeva je slavila pobjedu sa 1:0 golom Emira Jusića u sudijskoj nadoknadi vremena.

U prvom dijelu vidjeli smo dosta tvrdu utakmicu u kojoj je lopta bila većinom na sredini terena. Obje ekipe su igrale vrlo čvrsto u odbrani, a najbolju priliku u tom dijelu utakmice imao je Džafić u dva navrata sredinom poluvremena. Sa druge strane Torlak je postigao pogodak pred kraj prvog dijela, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije, u kojoj se igrač Metalleghea nalazio.

U drugom dijelu gledali smo utakmicu sličnu kao i u prvom dijelu. Olimpik je pokušavao da dođe do pogotka, dok se domaći tim branio i pokušavao da dođe do kontre i na taj način ugrozi gol Hadžića.

Imao je Džafić sjajnu priliku pet minuta prije kraja susreta, ali golman domaće ekipe je odbranio njegov udarac. Ipak, na kraju se Olimpik radovao u ovom susretu. U sudijskoj nadoknadi vremena Emir Jusić je pogodio za minimalnu, ali veliku pobjedu Olimpika.

U domaćem timu su se povrijedili golman Kukrika i Alispahić, kojima je morala biti ukazana medicinska pomoć, pa je i to dodatno razvodnilo sam tok igre.

Metalleghe BSI – Olimpik 0:1 (0:0)

NK Metalleghe BSI: Kukrika (Muratspahić), Kremenović, Pljevljak, Hota, Danilović, Haračić, Torlak (Tankuljić), Alispahić (Opardija), Popović, Bešagić, Kukavica.

FK Olimpik: Hadžić, Milović, Jusić, Pehar (Karić), Džafić, Jusufi (Cana), Ramić, Beširević, Tatar (Uzelac) , Pavlović, Drljević.