Hadžić strijelac za pobjedu Olimpica protiv Veleža

Fudbaleri Olimpica su teže nego se očekivalo stigli do pobjede protiv mostarskog Veleža na Otoci. Konačan rezultat glasio je 1:0 (0:0)

Domaći su u ovaj susret ušli odlučno da dođu do bodova koji bi im dali realnu šansu da u nastavku prvenstva ostvare svoj cilj, opstanak u premijerligaškom društvu, dok su gosti već počeli pripreme za Prvu ligu Federacije, s obzirom da su i teoretski ispali iz društva najboljih.

Olimpic je imao prvu šansu na utakmici u 14. minuti, preko Amira Zolja, ali je golman gostiju Voloder odbranio njegov udarac. Nakon njega i Regoje je šutirao glavom tik iznad prečke. Potom su gosti imali dvije odlične šanse. Prvo Papaz koji se nije najbolje snašao, a potom i Rovčanin čiji udarac je golman Bandović odlično odbranio. U posljednjih 15 minuta prvog dijela totalna ofanziva igrača Milomira Odovića, koji su preko Kobiljara, Hebibovića i Hadžića imali prilike da postignu pogotke, ali nisu bili dovoljno precizni.

U drugi dio obje ekipe ulaze sa istim sastavima, bez izmjena tako da se činilo da su oba trenera zadovoljna kako su njihovi igrači igrali prvo poluvrijeme. Olimpic je od samog početka vršio pritisak prema golu Mostaraca, koji su se organizovano branili. Najbolju priliku na početku drugog dijela imao je kapiten Muharemović koji je u 55. minuti nakon ubacivanja Gligorova šutirao glavom, ali je golman gostiju ponovo bio na visini zadatka.

Domaći su tokom cijelog drugog dijela imali inicijativu i bili su puno bolji takmac na terenu, ali nisu nikako uspijevali da probiju zid ispred gola gostiju. Mahović je u igru ušao u 74. minuti i u prvom kontaktu sa loptom namjestio pogodak. Napadač Vukova je prošao po lijevoj strani, centrirao a Hadžić sjajno reagovao i pogodio mrežu gostiju. Igrala se 75. minuta susreta. U 78. minuti susreta ponovo su igrači Olimpica preko Mahovića i Hadžića kreirali , ali pogotka nije bilo. Deset minuta prije kraja ponovo je Olimpic imao dobru priliku. Hebibović je odlično šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Na kraju sasvim zaslužena pobjeda Olimpica, koja s obzirom na rezultate ovog kola daje priliku Vukovima da u narednom kolu pobjedom protiv Mladosti dodatno povećaju svoj ešanse za opstanak u Premijer ligi BiH.

Olimpic: Bandović, Regoje, Brković, Muharemović, Hadžić, Hebibović (Karić), Uzelac, Anđušić (Mahović), Gligorov, Zolj, Kobiljar (Varešanović).

Velež: Voloder, Alikadić, Jakirović, Mahinić, Jazvin, Kodro (Jakupović), Serdarević, Hajdarović, Rovčanin (Ćemalović), Lukomirak, Papaz.