(FOTO/VIDEO) Sjajni Olimpic nadigrao Široki Brijeg i slavio u uzbudljivoj završnici utakmice

Olimpic je danas na stadionu Otoka u okviru 26. kola Premijer lige BiH dočekao Široki Brijeg. Susret je bio od ogromnog značaja za oba tima, a na kraju je domaćin poslije preokreta došao do velike pobjede od 2-1.

Domaćin je danas igrao za opstanak i svaki rezultat osim pobjede im je vjerovatno već sada donosio ispadanje iz lige, dok je Široki Brijeg poslije dobre serije rezultata ponovo uspio doći u utrku za plasman u evropska takmičenja. Međutim, da bi se za plasman u Evropu izborio, Široki je morao danas nastaviti sa serijom pobjeda.

Iako je od početka susreta Široki bio nešto komforniji u posjedu lopte, Olimpic je bio dosta opasan iz kontranapada, a u 9. minuti su domaći imali odličnu šansu. Emir Hadžić je iznenada došao u situaciju da usamljen trči ka golu gostiju. Istina, Hadžić je bio više na desnoj strani nego na centralnom dijelu terena, ali nevjerovatno je kako se zbunio i nije ni uspio uputiti udarac ka golu.

Već u narednom napadu, Nemanja Anđušić se dobro namjestio na udarac poslije driblinga u duelu sa Barišićem, no Soldo je bio oprezan. U 15. minuti, Anđušić je proigrao Hebibovića, koji se dobro namjestio na udarac, ali je loše šutirao. Gosti nisu u prvom dijelu imali previše prilika, a uglavnom je najviše opasnosti odbrani Olimpica pravio Ohiremen Goodness Ajayi.

Meč je igran u jako visokom tempu i nije previše toga razdvajalo ekipe na terenu, a kada je prvo poluvrijeme ušlo u svoju završnicu, gosti su stigli do vodstva. Igrala se 37. minuta susreta kada je Zvonimir Kožulj fauliran u duelu sa Dejanom Vukomanovićem. Udaljenost je bila malo veća od 20 metara od gola Olimpica. Upravo je Kožulj, najbolji igrač Širokog Brijega u današnjem susretu, izveo slobodan udarac. Šutirao je u ugao na kojem je bio Dejan Bandović, ali je bivši golman Sarajevo neshvatljivo loše intervenisao i uspio je primiti gol.

Olimpic je bio u privremenom šoku, ali je već do kraja poluvremena uspio doći do poravnanja. U 43. minuti utakmice, nakon faula na sredini terena, centrirao je Veldin Muharemović. Njegov centaršut je glavom u gol skrenuo Amir Zolj, a Antonio Soldo je bio sasvim nemoćan da zaustavi nesvakidašnji gol Zolja.

Drugo poluvrijeme je počelo u gotovo identičnom tempu u kakvom je odigrano prvo, a Olimpic je bio dosta bolji tim od Širokog Brijega. Gosti nikako nisu uspijevali da povežu ozbiljniji napad, a ipak su se branili dovoljno dobro da ni Olimpic ozbiljnije ne zaprijeti. Ipak, sa ulaskom u posljednjih 15 minuta, počele su se redati i šanse.

Prvo je glavom šutirao Anđušić iz odlične pozicije, ali je Soldo bio oprezan. Potom je Emir Hadžić propustio fenomenalnu šansu nakon gužve u kaznenom prostoru Olimpica, pošto je Soldi zasmetao jedan njegov defanzivac kad je krenuo da izbaci loptu poslije prekida. Hadžićev šut je skrenut izvan okvira gola.

Na drugoj strani je u dva uzastopna navrata zaprijetio Krstanović. Prvo je šutirao u Bandovića poslije fenomenalne lopte Wagnera, a onda je nakon jako loše povratne lopte Amira Zolja ka svom golmanu, Krstanović prije Bandovića došao do lopte. Ipak, nije odmah šutirao već je obišao Bandovića, a otišao je previše ukoso i lopta mu je pobjegla.

Kada se činilo da će Olimpic nadigrati još jednog velikog protivnika, ali ostati bez pobjede, Olimpic je došao do vodstva. Igrala se 89. minuta kada se upornost isplatila Anelu Hebiboviću. Krilni igrač Sarajeva, koji je na Otoci na posudbi, pogodio je poslije centaršuta Danijala Brkovića sa lijeve strane. Odlično se namjestio na udarac i riješio utakmicu za veliku radost svog tima i tri boda koji bi Olimpicu mogli spasiti premijerligaški status i u Ligi 12.