(FOTO/VIDEO) Olimpic protiv Rudara prekinuo crni niz, Danijal Brković za 14 minuta postigao hattrick

Fudbaleri Olimpica su veoma uvjerljivom pobjedom okončali jesenji dio sezone Premijer lige BiH. Aktuelni osvajač Kupa BiH je na stadionu Koševo sa 6-2 deklasirao prijedorski Rudar.

Oba tima koja su se danas sastala na Koševu, Fk Olimpic i FK Rudar Prijedor, u ovom se trenutku nalaze u jako teškoj poziciji i njihov je opstanak u Premijer ligi BiH upitan. Stoga je današnji duel na stadionu Koševo između ovih timova bio jako bitan u daljoj borbi za opstanak, jer bi poraz i jednoj i drugoj ekipi značio gotovo siguran put u niži rang takmičenja.

Ipak, Olimpic je od prve minute susreta pokazao da je u ovom trenutku znatno bolji tim od svog protivnika i da, ako neki od dva tima treba izboriti opstanak, onda je to definitivno domaći tim. Igrala se 19. minuta prilično nezanimljive utakmice, kada je Olimpic dobio jedanaesterac, nakon što je u kaznenom prostoru gostiju oboren Mahir Karić. Loptu je na bijelu tačku namjestio Emir Hadžić, koji je bio siguran, pa je domaćin došao do vodstva od 1-0.

Nije lopta kako treba ni krenula sa centra, kada je na 2-0 povisio Stefan, ponovo sa bijele tačke. Prethodno je u kaznenom prostoru fauliran Emir Hadžić, koji je i sam htio da izvede drugi penal, no Stefan mu to nije dopustio. Brazilac je bio siguran, a Hadžić je prišao da mu čestita za pogodak.

Bivši napadač Sarajeva je bio jako raspoložen i upisao je asistenciju za treći gol Olimpica. Igrala se 26. minuta kada je Hadžić asistirao Danijalu Brkoviću, a ovaj je rutinski pogodio gol gostiju.

Isti igrač je na 4-0 povisio u 30. minuti, a ovaj put je imao još lakši posao. Emir Hadžić je povukao svoje čuvare na stranu i u sredini je ostalo dosta prostora, pa se unutra ubacio Danijal Brković, koji je gol pogodio nakon ubacivanja svog napadača sa desne strane.

U 40. minuti, Kenan Handžić je pokušao sa velike udaljenosti, a lopta se odbila od Emira Hadžića i došla do Danijala Brkovića, koji tako postiže svoj treći gol u svega 14 minuta. Brković i Hadžić su sjajno odigrali prvo poluvrijeme, jer je jedan upisao tri gola, a drugi gol i 4 asistencije.

Drugo poluvrijeme utakmice između Olimpica i Rudara nije donijelo jednak broj golova, ali donijelo je još više uzbuđenja pred oba gola. Rudar je počeo polako preuzimati terensku inicijativu, a ovaj period igre je potvrdio iz kojeg je razloga i Olimpic pri dnu tabele, kao i Rudar.

U 58. minuti je Petar Kunić postigao gol za gostujući tim, a prethodila mu je katastrofalna intervencija odbrane domaćina, na čelu sa Dejanom Bandovićem, koji nije uspio doći do lopte u vlastitom kaznenom prostoru, iako joj je bio najbliži.

U nastavku susreta, u par navrata je pogriješio i Jadranko Bogičević, a u jednoj situaciji je neshvatljivo dao loptu u noge Petru Kuniću, no ovaj nije postigao gol iz stopostotne šanse, čime je pokazao da ga se svojevremeno banjalučki Borac nije bez potrebe riješio kao nedovoljno kvalitetnog.

Do kraja susreta se nije dešavalo gotovo ništa, a onda su Dalibor Pandža u 85. minuti i Petar Kunić u 88. minuti dodali dva brza gola, pa je meč okončan sa konačnih 6-2. Vrijedi istaći da je i za gol Dalibora Pandže asistenciju upisao Emir Hadžić, koji je tako odigrao fenomenalnu utakmicu. Mora se spomenuti i da je stanje na stadionu Koševo po pitanju magle bilo haotično, pa su i malobrojni prisutni na stadionu bili u mogućnosti da vide jako malo toga, a utakmica je bila naprosto fenomenalna.

Olimpic je ovom pobjedom došao do 19 bodova i sa nešto boljom rezultatskom serijom, sarajevska ekipa se itekako može uključiti u borbu za opstanak. S druge strane, Rudar je ostao na 16 bodova i prijedorskom timu su male šanse da ostane u ligi.

FK OLIMPIC: Bandović, Merajić, Imamović, Bogičević, Smajić, Stanić (od 71. minute Varešanović), Karić (od 90. minute Begić), Handžić, Stefan (od 70. minute Pandža), Brković, Hadžić

FK RUDAR: Kozić, Šodić, Nišević (od 21. minute Nimo), Burazor, Pekija, Miloš, Milutinović, Ćulum, Pejić, Mrkić, Kunić