Danas su na stadionu Otoka utakmicu 29. kola odigrale ekipe Olimpica i Travnika. Konačan rezultat glasio je 1:0 (0:0).

Duel u kojem su bodovi domaćima bili prijeko potrebni, dok za goste ovaj susret nije imao nikakav rezultatski značaj.

U prvom poluvremenu gledali smo utakmicu sa dosta trke, ali nismo vidjeli previše izrazitih šansi. Olimpic je imao više od igre i neke poluprilike, dok su gosti čvrstom igrom u odbrambenom bolku držali domaće napadače izvan šesnaesterca. Domaći su preko Hebibovića, Vukomanovića,Muharemovića i Anđušića pokušavali udarcima izvan 16 metara, ali nije bilo opasnosti po gol Nurkovića. Najbolju priliku za domaće imao je Vukomanović u 26. minuti kada je odličnim udarcem Vukomanović pogodio stativu, a u 32. minuti Hadžić je na asistenciju Gligorova šutirao, a Aleksić u zadnjem trenutku blokira njegov udarac.

Drugo poluvrijeme domaći otvaraju odličnim šansom Muharemovića u 50. minutu, ali golman Nurković odlično brani njegov udarac. Deset minuta kasnije Anđušić je ponovo u odličnoj šansi, ali ponovo Nurković izlazi kao pobjednik iz ovog duela. Domaći su vršili pritisak tokom cijelog drugog dijela, dok su se gosti povukli i tražili svoju priliku iz kontre i polukontre. U 67. minuti Kouadio je imao priliku da postigne pogodak, ali je ovog puta Bandović izašao kao pobjednik iz ovog duela. Odmah potom je i Zec imao priliku, ali nije bio precizan. U 72. minuti gosti imaju najbolju priliku, ali je udarac Zeca na gol liniji zaustavio Zolj. 75. minut donosi pogodak. Brković se izborio za jednu loptu, dodao do Muharemovića koji je odlično pronašao Hebibovića na drugoj stativi koji pogađa za vodstvo i veliku radost domaćih.

Olimpic: Bandović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Anđušić, Gligorov, Handžić, Zolj.

Travnik: Nurković, Kovač, Jašarević, Zajmović, Čurić, Zec, Varupa, Kadrić, Kouadio, Jelić, Aleksić.