(FOTO) Juniori Olimpika dominantni protiv Bosne

Juniorske selekcije Bosne Union i Olimpika odigrale su danas susret 9. kola Omladinske lige grupa Centar A. Gostujući tim je pružio sjajnu partiju i slavio je rezultatom 7:2.
Prvo poluvrijeme proteklo je u vrlo dobroj igri oba tima u kojima su obje ekipe imale svoje prilike za postizanje pogotka. Treba istaći vrlo dobre reakcije golmana Olimpika Mladine koji je u par navrata odlično reagovao.
Olimpik je do prednosti došao nekon jedne dobre akcije u kojoj je Bešić odlično prošao po lijevoj strani, a potom asistirao za Amara Klisa, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu golmana Ajdina Pašića.
Drugi dio igre igrao se na startu većinom na sredini terena. Olimpik dolazi do novog pogotka u 52. minuti kada Biber sjajno sa vrha šesnaesterca pogađa mrežu Bosne Union.
Ajdin Džindo je u 62. minuti pogodio mrežu gostiju nakon ubačaja Hamze Gorušanovića za 2:1, da bi Olimpik dva gola prednosti vratio pogotkom Anesa Dedovića u 66. minuti susreta, kada je on sa 18 metara zatresao mrežu domaćih poslije prodora Bašića po lijevoj strani.
Pogodak za 4:1 postigao je Mujo Tarić iz slobodnog udarca sa 17 metara od protivničkog gola, da bi već u 76. minuti, nakon odbijene lopte poslije udarca Dedovića mrežu domaćih pogodio Ćeman.
Već u narednom napadu, Kuzek je glavom pogodio mrežu Olimpika za 5:2 nakon centaršuta sa strane. Bilo je to sve što je domaći tim napravio na današnjem susretu, a do kraja je primio još dva gola. Mujo Tarić je nakon ubačaja sa lijeve strane postigao svoj drugi gol za 6:2, da bi u 90. minuti Vedad Bukva na asistenciju Bešića pogodio za konačnih 7:2.
Olimpik se ovim trijumfom učvrstio na vrhu tabele, a iz osam odigranih utakmica ima sedam pobjeda i jedan remi. Bosna ima 13 bodova.