(FOTO) Borbeni Olimpic nedovoljno dobar za odličnu Slobodu

Prvi današnji susret 26. kola Premijer lige BiH odigrali su Olimpic i Sloboda na stadionu Otoka. Bolji je bio tim Slobode, koji je slavio sa minimalnih 1-0, čime se vratio u utrku za naslov prvaka.

Od samog početka današnjeg susreta, bila je vidljiva namjera Olimpica, koji u svakom kolu mora igrati na pobjedu, da što prije dođe do gola. S tim u vezi je i Faik Kolar u svojoj prvoj utakmici u novom mandatu na klupi Olimpica imenovao dosta agresivnu ofanzivnu trojku Anđušić – Hadžić – Hebibović, koja je na otvorenju susreta zadala dosta problema Slobodi.

Samir Efendić je uglavnom ofanzivan bočni igrač, a to mu je stvorilo probleme u duelima sa Nemanjom Anđušićem, koji je od prvog minuta utakmice bio najbolji igrač Olimpica. Anđušić je pripremio dvije fenomenalne šanse za Emira Hadžića, koji danas nije imao svoj dan. Oba puta je šutirao loše i nije uspio iznenaditi Kenana Pirića na golu gostujućeg tima.

Ipak, najbolju šansu u prvom dijelu domaći su promašili u 27. minuti, kada je Hadžić odličnom loptom pronašao Anela Hebibovića, a ovaj je mogao birati na koji način će savladati Pirića. On je odabrao najlošije rješenje i šutirao je direktno u golmana Slobode.

Gosti su u finišu prvog poluvremena zaigrali dosta bolje i ofanzivnije, iako je domaćin bio bolji tim u prvom dijelu susreta. Sloboda je prvo promašila kolosalnu šansu kada je Mladen Veselinović dva puta zaredom pogađao okvir gola u istom napadu, da bi potom rezervista Damir Mehidić doveo gostujući tim u vodstvo. Mehidić je prethodno ušao u igru umjesto Nemanje Stjepanovića, a gol koji je postigao bio je zaista sjajan.

Mehidić je i u finišu poluvremena šutirao i to jako dobro, ali je Dejan Bandović pokvario njegovu šansu da se istinski proslavi.

Nije drugo poluvrijeme proteklo u znatno drugačijoj igri. Oba tima su igrala dosta otvoreno, ali istinskih prilika nije bilo. Sloboda je diktirala tempo igre i domaći nisu imali rješenje za Mladena Veselinovića, Elvisa Sarića i Mladena Veselinovića, koji su im stvarali velike probleme. I pored toga, gosti nisu uspjeli napraviti ozbiljnu šansu sve do 84. minute, kada je Ordagić iz dosta teške pozicije dobro šutirao, ali je Bandović bio oprezan. Olimpic je do svoje jedine šanse došao slučajno. Odbrana Slobode je reagovala pomalo zbunjeno, ali je oprezan bio Kenan Pirić pa Anđušić nije uspio uputiti ni udarac ka golu Slobode. Isti igrač je nešto kasnije šutirao preko gola iz solidne pozicije.

Kako je vrijeme odmicalo, tako se i manje igralo, a više oduzimalo vrijeme. Slobodina bolja fizička pripremljenost je naročito došla do izražaja u posljednjih desetak minuta, kada domaćin nikako nije mogao da zaprijeti golu gostujućeg tima. I jedna i druga ekipa su imale po dvije situacije u kojima su tražile jedanaesterac, ali nijedni ga nisu dobili, pa je meč okončan minimalnim trijumfom Slobode, koja se sada nada kiksu Zrinjskog protiv Viteza, kako bi se ponovo vratila u igru za čelnu poziciju na tabeli.

FK OLIMPIC: Bandović, Milović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Karić, Anđušić, Handžić

FK SLOBODA: Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Ahmetović, Veselinović