Čizmić predvodio ekipu do pobjede protiv Čelika

Fudbaleri Olimpika savladali su Čelik u drugom kolu turnira u čast Asima Ferhatovića Haseta rezultatom 5:3 (4:0).

Vrlo dobra igra Olimpika u prvom dijelu susreta krunisana je sa četiri pogotka. Strijelac prvog pogotka za Vukove bio je Tatar. Nakon njega u strijelce se upisao i drugi igrač koji je tokom pauze stigao na Otoku Baručija, koji je povečao prednost na 2:0. Strijelac trećeg i četvrtog pogotka bio je Čizmić, koji je svojim golovima krunisao dominaciju njegovog tima u prvom dijelu susreta.

U drugom dijelu igrači Olimpika su čuvali snagu za naredni susret i iskusno držali prednost koju su stekli u prvom dijelu. Zeničani su uspjeli postići dva pogotka, ali do preokreta nisu mogli.

Šehić je sredinom drugog dijela smanjio rezultat na 4:1, a Pašalić je nedugo zatim postigao drugi pogodak za goste. Svoju pobjedu Vukovi su potvrdili pogotkom Čizmića u 38. minuti. Konačan rezultat postavio je Adilović u posljednjoj minuti susreta.

Olimpik će se u sutrašnjem programu sastati sa ekipom Radomlja.