Banja Luka ponovo sretna za Olimpic: Pandža donio pobjedu Vukovima

Jednu od dvije posljednje utakmice petog kola BHT Premijer lige odigrali su Borac i Olimpic, a konačan rezultat je glasio 0:1.

Borac je od prve minuta uspostavio terensku inicijativu, no nije uspijevao napraviti ništa konkretno ispred gola Olimpica, koji je imao i prvi ozbiljnu šansu na utakmici u 22. minuti nakon kornera, no Ružić je bio siguran. U 24. minuti velika šansa za domaće, Jović je izašao sam ispred Fejzića, koji fenomenalno reaguje te spašava svoj tim od sigurnog gola. Golman Vukova sjajno je intervenisao i u 30. minuti, kada je Subić pokušao zatresti mrežu njegovog gola. Iako su Banjalučani imali bolju igru i više šansi, u prvom poluvremenu je do gola stigao Olimpic. Muharemović je fenomenalno uposlio Pandžu, koji je preciznim šutem savladao Ružića za vodstvo od 1:0, kojim se otišlo na pauzu.

Drugo poluvrijeme Borac otvara poluprilikom preko Subića u 46. minuti, ali nije bio dovoljno skoncentrisan da bi napravio nešto više i postigao pogodak za svoj tim. Nakon te šanse, igra se većinom odvijala na sredini terena, ali niti jedna ekipa nije uspjevala da dođe u priliku za postizanje pogotka. U 61. minuti domaći su izveli jedan kontranapad nakon što su gosti imali korner. Nakon centaršuta u kazneni prostor, Koljić je pokušao gavom savladati golmana gostiju, ali je Fejzić bio priseban i ukrotio loptu.

Obje ekipe su pokušavale da naprave nešto više, ali polovinom drugog poluvremena gledali smo dosta rastrzanu utakmicu, u kojoj nije bilo izglednih šansi. U mnogome je tome doprinosio i težak teren na Gradskom stadionu u Banja Luci. Potom u samo dvije minute tri fantastične šanse. 77. minut donosi nam dvije prilike. Prvo Kuzmanović izlazi gotovo sam pred golmana Fejzića, ali oklijeva sa udarcem pa gosti loptu izbijaju u kontranapad iz kojeg je Raščić nakon što se oslobodio Saničanina, šutirao dosta slabo a Ružić brani njegov udarac. samo minut kasnije, Ružić izlazi kao pobjednik u duelu sa Handžićem kaji je nakon povratne lopte Karića, šutirao, ali golman domaćih odlično reaguje i brani njegov udarac.
U 86. minuti Predragović šutira sa nekih 12 metara, ali Jusufović je izblokirao njegov udarac. Domaći su do kraja imali još nekoliko poluprilika koje nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. S druge strane, Karić je imao najbolju priliku za goste, ali Ružić ponovo brani.

Tako je Olimpic stigao do prve pobjede ove sezone, dok je Borac pretrpio prvi poraz u sezoni 2015/16.

FK Borac: Ružić, Saničanin, Vidović, Kikić (od 46. minute Kuzmanović), Jović, Stojanović, Đorđilović (od 69. minute Marjanović), Koljić, Subić, Bečelić, Radinović (od 59. minute Predragović)

FK Olimpic: Fejzić, Imamović, Merajić, Regoje, Brković (od 63. minute Smajić), Muharemović, Pandža (od 70. minute Hugo), Karić, Handžić, Jusufović, Raščić (od 80. minute Stefan)